Sakal, estetik görünüş açısından erkek için en az saç kadar önemli bir aksesuardır. Bazen çeşitli sebeplerden dolayı her gün kesilmesi erkeğe zor gelse de, hiç olmaması bir çok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Köselik adı verilen, hiç sakal çıkmaması gibi durumlarda erkeğin, erkeksi bir görünümden uzak olması, yaşını oldukça küçük göstermesi kaçınılmaz bir durumdur. Özellikle köselik yüzünden erkeksi görünümünde eksiklik hisseden ve zaman içinde bu durumu bir takıntı haline erkeklerde devam eden süreç bir çok sosyal ve psikolojik problemi de beraberinde getirmektedir.

Erkekte köselik probleminin en önemli sebeplerinden biri sakal bölgesindeki kıl köklerinin kalitesini arttıran hormonların eksikliği ve gelişebilecek sakal köklerinin çok az sayıda olmasıdır. Bu gibi durumlarda hormon tedavisi ile sakal çıkarmak mümkündür fakat her kişide başarılı olmayabilir. Hormon tedavisi dışında sakal bölgesinde kıl kökü çıkarmanın ilaçla tedavisi yoktur. Bu amaçla satılan bir çok ürün ticari kazanç sağlamak amacıyla kişileri aldatmak dışında hiçbir işe yaramaz.

Antalya Sakal Ekimi

Sakal ekimi ile köseliğe son verin!

Hormon tedavisi sonuç vermiyorsa, köseliğin kesin ve kalıcı tek tedavi yöntemi sakal ekimidir. Sakal ekimi sadece köselik problemiyle karşılaşan erkekler için değil, aynı zamanda sakal bölgesinde yara, yanık, ameliyat izlerinin, saçkıran, dağınık ve seyrek sakal gibi problemlerinin de çözümüdür. Hormonların ideal seviyeye ulaştığı 20’li yaşlardan itibaren her erkek sakal ekimi yaptırabilir. Sakal ekimi ile doğal görünümlü, kalıcı sakallara ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz saç analizi için WhatsApp'tan fotoğraflarınızı gönderin, uzmanımız sizi arayıp bilgilendirsin.

+90 (545) 892 82 82

Sakal ekimi nasıl yapılır?

Sakal ekimi teknik olarak saç ekimi ile benzer bir operasyondur. FUE tekniği ile kişinin genetik olarak en az dökülen, hatta pek çok erkekte saç köklerinin hiç dökülmediği ense bölgesinden veya iki kulak arasındaki bölgeden mikro motorlarla alınan greftler, lateral slit tekniğiyle sakal bölgesinde açılan kanallara 0.6-0.7 mm’lik ince uçlu pensetlerle tek tek yerleştirilir. Operasyondan önce sakal bölgesine lokal anestezi uygulandığı için kişi işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmez.

Saçlar genelde tek bir yöne doğru uzarken, sakallar 30-40 derecelik açılarla çıkmaktadır. Bu yüzden sakal ekimi ile doğal bir görünüm elde etmek için işlemin mutlaka tecrübeli bir doktora yaptırılması gerekir.

Sakal ekim fiyatları ne kadar?

Sakal ekim fiyatları sakal bölgesindeki greft ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir. Seyrek sakal veya yarım köselik gibi durumlarda doğal bir görünüm için 2000 greft yeterli olabilirken, tam köselik durumunda 4000 greftten fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ücretsiz sakal analizi için bizlere aşağıdaki iletişim formundan ulaşabilir, fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Sakal ekimi nasıl yapılır?